Опубликовано

Кошице 2018

Марафон Миру в Кошице — найстаріший марафон Европи і, водночас, один з найбільш доступних для українців. Декілька років тому, знайомі бігун з Ужгорода розповіли про цей захід. Відтоді, він постійно прописався у біговому календарі. Онлайн реєстрація відкривається на початку весни і коштує 36 євро. На кінець літа вартість реестрації становитиме вже 53 евро

Дорога до Кошице

Тут все просто, потягом до Ужгорода в звідти автобусом до Словакії. Квитки на автобус зазвичай купуємо на бусфорі, але можна заплатити і на місці в касі. Цього року до нас звернулись дві панянки з проханням перевезти цигарки та горілку через кордон, з подібним проханням вони звертались до більшості пасажирів. Такі ужгородські реалії. Дві — дві з половиную год, з урахуванням проходження кордону, і ти на місці.

Експо і видача стартових

Черга на отримання стартових пакетів

Автобус привозить до вокзалу, звідти доволі просто дістатись до єкспо і забрати пакет реєстрації. Стартові тут вручаються у спортивних рюкзаках, що дуже зручно. Окрім номера та футболи тут є запрошення на паста-паті, батончики, рекламна література та журнал марафону у якому друкується щорічний список учасників зареєстрованих на змагання. Забирати стартові можна за два дні до старту. Експо досить пристойне, можна прийняти участь у конкурсах і виграти баночку безалкогольного напою від Радлера або інший приємний дріб’язок на кшталт ручки чи бейсболки від партнерів заходу. Є можливість безкоштовно взяти плакати для підтримки учасників на словацькій та англійській мові.

Марафон

Для більшої частини міста марафон — це свято. Люди вихдять на вулиці, по яким проходить трасса, підтримують знайомих і незнайомих бігунів, діти та дорослі підставляють долоньки, словом мешканці Кошице дуже позитивно сприймають цей захід.

Спочатку стартують учасники на інвалідних візках, за ними роллери. І вже через кілька хвилин марафон розпочинають нігерійці. Те дивне відчуття коли група лідерів проноситься перед очима швидше ніж ти встигаєш їх сфотографувати. Далі стартують всі інші марафонці, а за ними напівмарафонці.

Зона Фінішу

Сама траса не складна, з мінімальним набором висоти, проходить через міський парк та під мостами, по міським магістралям. Марафон має свій колір розмітки, кожен кілометер відмічений червоними повітряними кулями по яким дуже зручно орієнтуватись.

Try Once Love Forever — KMM 2018

Тут відчувається свято!