Опубликовано Оставить комментарий

Кіпр 2018 весняний (17.03) марафон.

З моменту старту на Кіпрі пройшов майже рік. Кіпр 2018 весняний (17.03) марафон. Подорож на Кіпр як і участь в марафоні була спонтанним рішенням. Дякую друзям з якими ми бігали Стамбульский марафон, що запросили поїхати з ними і організували, власне, саму подорож.

Летіли з Киева в Ларнаку, загалом, десь порядку трьох годин. Там переночували, винайняли авто у місцевих жителів і поїхали до Лімасола, міста в якому проводиться весняний забіг.

Варто сказати про оренду автомобіля — дешевше орендувати у місцевих. Не варто розраховувати на суперкари, звичайні малолітражки, але для пересування по острову цього більш ніж достатньо. Кіпріоти народ неквапливий, тож сміливо додавайте мінімум півгодини до зазначеного часу зустрічі, це стосується як оренди помешкання, у випадку апартаментів, так і оренди машини. Авто, що здаються туристам в оренду їздять на жовтих номерах, щоб іншим учасникам руху було зрозуміло хто є хто. І так, на Кіпрі лівосторонній рух.

Реєстрація і видача стартових номерів проводилась у невеликому приміщенні на пірсі, де важко було розмістись усім охочим. Стартовий пакет складався з номеру, кепки, рюкзака, пари перекусів, води, пробніка крему від засмаги з тонуючим ефектом, пробніка охолоджуючого крему і рекламної продукції

На вході розміщувались мапи з трасами. Експо проходило під відкритим небом на пірсі. Досить невелика територія. Так як ми прилетіли на Кіпр за пару днів до марафону, експо в наші плани не входило. На орендованому авто ми вирушили досліджувати острів.

В березні тут вже достатньо тепло для нас, +18-22 градуси тепла, та місцеве населення ходить в угі та пуховиках, для них то холодно. Березень — час коли весь Кіпр тоне в цвінні мімози, вона усюди, в парках і на узбіччях автотрас. Лимони, апельсини, грейпфрути, мандарини квітнуть і дають плоди практично цілий рік. Так ми бачили дерева одночасно з квітами і плодами.

Багато мальовничих місць, розвинена інфраструктура, ресторани, бари, дискотеки та все це починає працювати ближче до початку сезону, а це кінець квітня — травень. Рекламу та меню часто можна знайти на російській мові.

Традиційно в день перед марафоном проходить паста паті, але вартість організаторської вечірки складала 15 євро на людину, в той час як самоорганізувать її стало порядка 40 Є на 7 чаоловік 😉

Марафон

Траса марафону проходить вздовж морського узбережжя, мальовнича, з пальмами та квітами. Досить вітряна на тих ділянках, які не захищені від моря будинками. Складно було зорієнтуватись з формою бріджі чи шорти, довгий чи которкий рукав, баф чи кепка. Марафонці біжать два кола. Якщо на початку дистанції бігти комфортно, то ближче до фінішу температура повітря підвищується і стає спекотно.

Фініш продувається весь, зовсім незахищена ділянка. В зоні фінішу роздають ізофольйо, є водичка, чай, пиво, банани, апельсини і охолоджувальні гелі.

В цілому Кіпр справляє позитивне враження, люди нікуди не поспішають, житя прекрасне, час плине і ти лиш піщинка в цьому світі. Варто інколи дозволяти собі поводитись по-кіпріотськи і навіть якщо вас не приваблює подібний стиль життя, на Кіпр варто з’їздити хоча б для того, щоб пробігти марафон, або подолати дистанцію IronMan, який також проходить в ті самі дати, але в місті Айія-Напа (Ayia-Napa).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

четыре × четыре =