Опубликовано Оставить комментарий

Istanbul Marathon – За день до

Організаційні питання

Реєстрація / трансфер / житло

Ідея участі у даному марафоні прийшла на початку липня. Тоді я почав придивлятись до траси, трансферу і термінам реєстрації та зростанню ціни на неї. Найдешевша реєстрація коштувала 35 турецьких лір (то трошки менше $10). В серпні зареєструватись можна було за 60 турецьких лір, а у вересні за 80 try. Реєстрація безпосередньо на місці коштує дуже дорого, оскільки потрібно заплатити максимальний стартовий внесок і “пеню” за офлайн реєстрацію, приблизно 200 лір. Особисто моя думка, краще придбати реєстрацію за мінімальною ціною і потім в разі життєвих обставин не приймати участі в змаганнях, ніж переплачувати після.

Найдорожчим пунктом участі, в порівнянні з Європою, куди можна потрапити потягом та автобусом, то є трансфер. Дістатись можна морем і літаком. В Істамбул літають МАУ, Turkish Airlines та Pegasus з Львова, Києва, Одеси, Харкова та Дніпра. Найдорожчий переліт є з Києва (порядку 130$ / людину / в одну сторону, при бронюванні перельоту заздалегідь) і Львова, найдешевші з Харкова (турецькі авіалінії) та Одеси. Краще про тансфер подбати заздалегідь.

Щодо житла, то тут перейматись не варто, в Турції готелей є дуже багато і навіть в день перед вилітом booking пропонував ціни на номер в отелі з сніданком (не хостелі) за 319 гривнів (~ $13) / добу.

Половину серпня я тільки тим і займався, що моніторив вартість перельоту з різних аеропортів різними компаніями і раптом на athleticevents натрапив на оголошення про збір групи на участь в марафоні. Анастасія Заскальна, організатор, обіцяла врегулювати всі питання (трансфер, житло і навіть реєстрацію) за символічні $340 при умові оплати в серпні місяці. Ціна була більш ніж достойною і я тут же зконтактував з нею та записавсь в тур-Істамбул. Організовано нас полетіло більше 30 людей! Я лишився в захваті від організації, все було ОК!

ми в Стамбілу

Чого Очікувати від Марафону в Стамбулі

Найкращим рішенням прилетіти в Стамбул за декілька днів до марафону. Ми тусили 3 дні до старту і як на мене цього часу занадто мало, щоб познайомитись з культурою, традиціями та кухнею. Неможливо прилетіти в Турцію, мешкати в самісінькому центрі району (Султан Ахмет), та не їсти місцевої їжі. Аромати пряностей, кави, каштанів і мяса заповнюють повітря з самісінького ранку. Ціни на їжу в “культурному центрі” помірні, і щоб добре поїсти вистачає 15..20 лір на одну людину (100..150 грн). Зазвичай порція, – це мясо, салат, булгур та чай.


Дуже вражають вуличні торговці і перекусочні. Наприклад гранатовий сік, котрий продається всюду, коштує 5 лір (35 грн) за 200 мл в азіатській частині міста ціни помірніші. При цьому кілограм достиглого гранату під час нашого перебування, в магазині коштував менше 2 лір/кг (~14 грн). Але в той самий час яблука в них дорогі 5-8 лір/кг (35-55 грн). Проходячи повз ятки з шаурмою дивуєшся, як вони так готують то мясо, що по біля самісінького ларька і по вулиці не роповсюджується типово-український шаурмовий аромаааат. Що до смаку, то турецька шаурма дуже смачна, порівняти з нашою неможу, оскільки останню некуштував. З всієї їжі, яку куштував за 4 дні перебування в Турції, непішла тільки балик екмек, вона же “риба-булка”. По місту дуже багато поліцейських, причому їх фоткати суворо заборонено і особливо не рекомендується фоткати структурні об’єкти, – потім дуже рекомендують витерти фоточки в присутності поліцейського з автоматом.

Поліцейський департамент

Прийти на експо краще всього в перший день. Це пов’язано з декількома причинами. По-перше: всі представники повністью представленні та дуже раді відвідувачам і охоче надають всю необхідну інформацію, про свою локацію та місію. По-друге: можна без великих черг людей прийняти участь в квестах, іграх або поїсти/попити на ха ля ву ..) По-третє: отримати та насолодитись своїм стартовим номером можна на 1 день раніше ніж це зробить більшість учасників марафону!!!Розповідь про марафон “coming soon”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × три =