Опубликовано Оставить комментарий

Еко марафон «Світанок Світязя» 2019

Поїздка на Світязь виникла спонтано, через потребу в додатковій медалі фінішера, адже на медалетримачі виявилось порожнє місце, яке порібно було чимось зайняти. Так кинули клич по друзях, хто воліє поїхати з нами і скласти компанію велкам. Вирішили їхати на автомобілі. Варто зазначити, що дорога через Житомир, Новоград-Волинський, Рівне, Луцьк, Ковель досить гарно зроблена і можна спокійно їхати, це не Рогатин та Коломия %) По дорозі заїхали в Луцьк, подивились на Замок Любарта, досить непогано збережений пам’ятник архітектури один раз варто побачити на власні очі.

По дорозі на Шацьк є «екологічний пост» зупинятись на вимогу еко-інспектора чи ні, вирішувати вам, юридично зупинити авто на дорозі має право виключно працівник поліції, читайте ст. 35. «Закону про поліцію», яка не задіяна в даному пості, але проїжджаючи мимо знаку «стоп» варто зупинитись 😉 Другий момент такий, плата є «добровільною пожертвою» і кожен сам вправі вирішувати платити його чи ні. Варто прочитати дописи адвоката за зовнішнім посиланням.

Природа Шацьких озер дісно гарна, незвичні сосни, мхи, ялівці та дикоростущй вереск заворожує погляд. Озеро мілке, можна відійти на метрів 50-60 від берегу і води буде по коліно. Вода прозора і пісок на всіх пляжах чистий інколи з маленькими камінцями або сірою глиною. можна спокійно ходити, бігати не боячись пошкодити ступні.

Приїхали ми на озеро в четверг, оскільки стартові можна було забрати в пятницю з другої половини дня, або в суботу (день старту) з 2 по 4 годину ранку! Потрапили на «дні добросусідства» і завітали в Польшу на годинку. Поляки їдуть до кордону автівками і потім велосипедами в Україну на озера, а деякі використовують ці 3 дні як можливість швидко потрапити в Білорусь. В цей день можна легко подолати кордон, буквально за 5 хвилин. До того ж це єдиний пункт де мені довелось побувати і де можна зробити фотографії без зауважень з боку прикордонної служби =)

Наші до польші традиційно несуть цигарки, спиртне і цукерки рошен… З тої сторони кордону стоїть 1 маф, який продає пиво і смажить сосиски. Поляки не розраховують на те, що хтось з українців буде у них щось купувати, тому приймають виключно злоті і валюту, гривні не ходова копюра… З сторони України ж, 2 ряди валютчиків, шашлики, башлики, алкогольний ярмарок з націнками на 25-30% і інші причетні моменти. З одного боку зрозуміло, люди виживають як можуть, а з іншого варто поміркувати.

В суботу власне відбувся старт і робота стартової галявини розпочалась з 2ї години ночі!!! Для водіїв інформативно стояли таблички про заборону руху в цей день і я вважаю це хороша практика, адже з одного боку безпека учасників повинна бути забезпечена, а з другої сторони нам потрібно переймати європейські цінності, і там міста перекривають в дні проведення марафону, і місцеві розуміють що влаштовуючи свято спорту вони залучають більше туристів і відповідно грошей до бюджету громади, а не хаяти організаторів за тимчасові незручності створені окремому місцевому жителю!

Траса дуже рівна, ранкова прохолода та чисте повітря ідеальні для встановлення особистих рекордів. Тому якщо раптом міркуєте про покращення «лічніка» рекомендую. Для бігунів є три дистанції: 5км, половинка та повний. Мені було цікаво пробігти в режимі тренування «по пульсу» і не вестись на провокації, суперників. Тому я лише 5й в генералці та 2й в віковій категорії ..)

Після фінішу, бігунів поїли водою, кормили кавуном та запрошували на масажні столи для відновлення, або ж випробувати інтелектуальну електростимуляцію м’язів для прискоренного відновлення наданою компанією Compex.

Що не сподобалось

Перше — те, що вигрібні ями захороняються на території заповідника. Натрапили на них випадково, але штин стоїть такий, що якби їздити з відкритими вікнами то на трасі непочути просто не можливо.

Друге — риба в озері ніби є, але зловити її можна виключно сітками, оскількі місцеві бракон’єри не цураючись відпочивальників на пляжі, виходять на промисел ще в денний час.

Третє — сміття та бите скло на центральному пляжі, який мав би прибиратись тією ж установою, яке на в’їзді збирає «еко-збір». Еко бір в Польщі та Словакії входить в вартість проживання в будь-якому помешкані де зупиняється турист і плата береться з власника житла за розміщених гостей.

Четверте — вкотре зрозумів, що сила яка підтримує подібні заходи — волонтери! На даному заході їх бракувало.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

один × пять =