Опубликовано Оставить комментарий

Чи корисний біг і чи варто їм займатися?

Скільки людей стільки й думок. Палкі прихильники бігу говорять що він приносить користь, а є ті, у яких після бігу біль у всьому тілі, особливо сильно страждають коліна. Біг, як і будь-яке інше навантаження, висуває вимоги для опорно-рухового апарату.

У когось тіло дійсно не готове до того, щоб бігати. Тому що під час бігу досить сильно навантажуються суглоби ніг, особливо коліна. І якщо у бігуна є сколіоз, проблеми з куприком, перекошений таз, то навантаження на ноги значно зростає, суглоби зношуються набагато швидше і такій людині біг принесе швидше шкоду ніж користь. Якщо ж тіло побудовано добре і ви себе почуваєте комфортно як в процесі навантаження так і після нього, то біг для вас принесе, звичайно ж користь, як добре аеробне навантаження. Якщо ж ви відчуваєте під час бігу хворобливість, важкість у ногах, через якийсь час після бігу у вас починають нити коліна, то, звичайно ж вам не варто займатися цим особливо у великих масштабах.

Основне правило безпеки при бігу — це купити хороші кросівки. Правильно підібране спортивне взуття виконує м’яку амортизуючу роль. І коли стопа зустрічається з землею, то ударна хвиля не так інтенсивно поширюється зі стоп на коліна і на тазостегнові суглоби. Тобто підошва з правильною жорсткістю і еластичністю, яка відповідає покриттю по якому ви бігаєте, грає роль додаткової суглобової прокладки, яка щадить ваші ноги. Тому вкладення грошей в хороші кросівки для бігу цілком виправдано. Визначайтеся з тим, чи підходить вам таке навантаження і займайтеся або не займайтеся бігом.

Але, в той же час, варто підкреслити, що ті люди, яким бігати складно і важко, якщо ви хочете поліпшити ситуацію, поліпшити своє здоров’я і все таки почати бігати без шкоди для здоров’я, то варто звернутися до остеопата. Він збудує тіло таким чином, що навантаження на суглоби буде розподілятися правильно, так, як воно повинно бути.

І ще один не такий явний аспект проблемних бігунів полягає в тому, що якщо ви відчуваєте проблеми з суглобами і коліна не витримують цього навантаження це одна з ознак того, що у вас нестача певних речовин, таких як вітаміну Д, кальцію, магнію, цинку, а сполучна тканина і її окремий випадок — зв’язки і хрящі — ослаблені. Тут вам потрібно шукати яких саме вітамінів не вистачає. Вчасно дати їх організму і таким чином зміцнити зв’язки і тіло в цілому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

четырнадцать + 1 =