Опубликовано Оставить комментарий

Altra Lone Peak Neoshel 3.0. або кросівки 4х4

Кросівки Altra Lone Peak 3.0 Neoshel отримав у якості призових за перше місце на змаганнях Bukovel Endurance 55 КМ Trail, тому я на правах чемпіона розкажу про свої враження від бігу в цих кросівках. Набігав в Altra Lone Peak 3.0 за осінь/зиму/весну 600-800км від снігу, льоду та в морозну погоду до цьогорічного старту на Дземброні 42км з набором 2180м в багнюці та по камінню. Після таких тестів можу скласти своє враження про дану модель.

Altra назвала модель Lone Peak на честь підкорення вершини Lone Peak, яка має висоту 3430м та більше ніж 3 км гірського бездоріжжя у штаті Юта. З цього і розпочалась історія компанії Altra.

Altra FootShape
Перше, що мені запам’яталося ще при примірці, це незвично широкий носок. Виробник позиціонує це як одну з основних фішок всіх моделей Altra. Ця технологія називається Altra FootShape для природного як зазначає сама ALTRA положення ноги з поєднанням підноски для захисту пальців ніг від ударів. Для пальців забагато місця, але за 1-2 пробіжки звик. Якщо ви до цього вибирали кросівки, які щільно прилягають по всій нозі, то скоріш для вас перші враження будуть незвичними, тому що є простір для пальців ніг. Знаю людей з широкою стопою, для яких було раніше проблема вибрати підходяще трейлове взуття, яке б добре сиділо на нозі. Altra їм сіла аж на УРА, навіть не прийшлося ні до чого звикати. У мене стопа середніх розмірів, тому було спочатку незвично, але нога сидить в кросівках стабільно, п’ятка не рухається.

Вигляд кросівок

На вигляд Altra Lone Peak Neoshel 3.0 як і всі трейлові кросівки Altra, з характерно широкою підошвою та високою платформою (у Lone Peak 25мм). Дуже характерні на вигляд, якщо один раз побачив, то точно запам’ятаєш.

вигляд Altra Lone Peak Neoshel 3.0 зверху та знизу
Приставка Neoshel у назві означає, що це кросівки зимові зі спеціальної мембрани. Neoshel захищає ногу від попадання води, снігу, багнюки. Дуже добре дихає, навіть коли значна кількість вологи попадає в кросівок, через верхню частину шкарпеток або набивається сніг. Немає відчуття, що щось не так. Коли біг в Lone Peak Neoshel 3.0 на Дземброн по неглибокій річці і був десь на 5-7 см у воді певний час, вода з кросівок пішла за мить і нічого не залишилось в середині.

технологія POLARTEC® NEOSHELL

Підошва

Завдяки підошві MaxTrac та шипам TrailClaw кросівок відмінно себе відчуває на слизьких поверхнях (мокре каміння, опале та мокре листя, багнюка). Кросівки справляють дуже добре з такими поверхнями і якщо поставив ногу на нестабільну основну то за рахунок ширини кросівка і різного типу шипів нога відразу стає чітко на місце. Я б особисто назвав це, порівнюючи з автомобілем, електронна стабілізація 4х4 ))) Працює дуже чітко і поки не відмовляла.

підошва Altra Lone Peak Neoshel 3.0
Підошва в міру м’яка, що дозволяю добре розганятися і немає відчуття жорсткої віддачі в ногу при приземленні на каміння. В цій моделі можна бігти трейли 100км+ і стопи будуть в порядку.

Zero Drop

Zero drop

Ще одна особливість Altra це технологія Zero drop або нульовий перепад з п’ятки до носка. Далеко не у кожного виробника можна зустріти хоч би одну модель з нульовим перепадом, а у Altra всі кросівки такі. Якщо ви раніше не бігали в такому взутті то перші відчуття можуть виявитися нетиповими. Наче вас хтось взяв і рівно поставив на підлогу. Мені час на звикання не знадобився, цю технологію почав відразу сприймати як норму.

Виробник не забув і при захист від каменів. В кросівках Altra це називається StoneGuard. В минулому році із взуттям на Дземброні я не вгадав. По камінню біглося дуже важко. Цього разу складнощів не було ніяких. Добре розганявся на кам’яних спусках. Ніякої віддачі в стопу немає.

Шнуровка

Досить прості за своєю суттю, але виготовлені з правильного матеріалу, який гарно тримається між собою, не сковзають. Шнурки мені здалися короткуватими. Я звик зашнуровувати кросівок на два вузла та кінці підкладки під шнурки, щоб не заважали та не розв’язувалися.
Відсутній мішечок на язичку кросівка, як наприклад роблять деякі виробники (Assics, Solomon). На перший погляд це дрібниця, але зручна.

язичок та шнуровка Lone Peak Neoshel 3.0
Язичок стабільно сидить. Не йорзає вправо вліво та не надавлює ногу.

Фішечки

Взимку майже щоразу, перед тренуванням приходиться одягати на кросівки бігові бахіли (гамаші). В принципі вони одягаються на любий кросівок без особливих проблем. Зачіпляєш бахіл за шнурки і все нормально. В Loan Peak 3.0 Neoshell виробник продумав цю деталь і передбачив спеціальні зачіпки на передній та задній частині кросівка.

зачіпка для бахала (гамаша)

кріплення дя бахіла на п’ятці
В цілому в кросівках бігається ОК, стабільно себе відчувають на різних поверхнях та в жорстких погодних умовах.

Плюси

  • стабільні на різних поверхнях
  • достатньо м’які, щоб бігати трейли 100км+
  • ідеально підходять для людей з широкими стопами
  • нульовий перепад з п’ятки на носок, що є не у кожного виробника

Мінуси

  • не підходить для людей з вузькою стопою
  • відсутній мішечок для шнурків
P.S. Фото зроблене відразу після фінішу марафону Дземброня 42км з набором висоти 2180 м.

фото кросівок після гірського марафону Дземброня
Автор огляду: РУСЛАН ХОМЕНКО
Першоджерело: пост в FB
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

пять × пять =